Nasıl Yapılır? TWRP Recovery Nasıl Kurulur | En iyi Kurulum ve Kullanım Kılavuzu - Tüm Cihazlar

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 3,647
Merhabalar bende custom rom yüklemek için root atmak istiyorum fakat bir türlü download moda telefonu alamadım :S ADB yöntemiyle denedim waiting for any device olarak kalıyor . Tekrar adb komutu ile download moda alıp odinle flashladım bu seferde twrp yüklendi fakat tel açılınca tekrar sıfırlamamı istedi teli haliyle root olmadı. Yardımcı olur musunuz ?

• Beğen
Tepkiler: CaN
Merhabalar bende custom rom yüklemek için root atmak istiyorum fakat bir türlü download moda telefonu alamadım :S ADB yöntemiyle denedim waiting for any device olarak kalıyor . Tekrar adb komutu ile download moda alıp odinle flashladım bu seferde twrp yüklendi fakat tel açılınca tekrar sıfırlamamı istedi teli haliyle root olmadı. Yardımcı olur musunuz ?
Cihaz marka model ve android sürümünüz nedir hocam...

1. Yöntem : ADB ve Fastboot Kullanarak TWRP Kurtarma'yı Kurma (Root Gerekmez)

Adımlara geçmeden önce gereksinimleri tamamladığınızdan emin olun.

? Önkoşullar

1. Cihazınızın Bootloader kilidi açık olmalıdır.
  2. SDK platform aracını indirin ve yükleyin . Windows için uyumlu olan sürüm İNDİR
  3. Telefonunuzda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin .
  4. Telefonunuzun Tam Yedeğini Alın. Cihazınızın dahili deposundaki hersey silinecek bunu unutmayın. Hesaplarınız, Rehberiniz ve çok daha fazlası.
  5. Telefonunuzu tamamen şarj edin.

?️ Kurulum

1. Öncelikle TWRP Recovery dosyasını indirin .Ekli dosyayı görüntüle 560
  2. SDK platform zip dosyasını masaüstünüze çıkarın.
  3. TWRP Recovery .img dosyasını SDK platform klasörüne kopyalayın.
  4. Kurtarma dosyasını twrp.img olarak yeniden adlandırın .
  5. Şimdi SDK platform klasörünün adres çubuğuna "cmd" yazın ve Enter'a basın.Ekli dosyayı görüntüle 564
  6. Bir komut penceresi açılacaktır.Ekli dosyayı görüntüle 565
  7. Akıllı telefonunuzu PC/Dizüstü bilgisayara bağlayın ve aşağıdaki komutu yazın. (Telefonunuzda herhangi bir izin açılır penceresi görürseniz, izin verin)
    Kod:
    adb reboot bootloader
  8. Yukarıdaki komut, telefonunuzu bootloader/fastboot modunda başlatacaktır.
  9. Cihaz önyükleyici moduna geçtiğinde aşağıdaki komutu yazın.
    Kod:
    fastboot flash recovery twrp.img
  10. Telefonunuzda TWRP başarıyla yüklendiğinde, cihazınızı yeniden başlatmak için son komutu yazın.
    Kod:
    fastboot reboot
  11. Eğer hersey yolunda gitmiş ise, TWRP kurtarma cihazınıza yüklenmiş olacak...
Hocam 9 maddeye kadar ilerliyorum sıkıntı yok fakat cihazı Yeniden başlatmak için son komut olan fastboot reboot komutunu yazamıyorum oradan sonrası yok yani

• Beğen

2. Yöntem : Samsung Telefonlara TWRP Kurtarma'yı Kurma Yöntemi​

Aşağıdaki adımlar yalnızca Samsung telefonlar için geçerlidir. Bu yüzden Samsung telefonlar dışında başka akıllı telefonların aşağıdaki adımlarını denemeyin. Ayrıca, adımları uygulamadan önce gereksinimleri okuduğunuzdan emin olun. Bunun dışında bazı cihazlarda şartlar ver koşullar karşılanmayabilir. Fakat genellikle Tüm Samsung cihazlarlarda sonuç olumludur.

? Önkoşullar

1. Odin Tool'u PC/Dizüstü bilgisayarınıza indirin.
  2. Samsung telefonunuz için indirin. (.tar dosyasını indirdiğinizden emin olun)
  3. Akıllı telefonunuzun tam bir yedeğini alın. Tüm veriler silinecek bunu unutmayın.
  4. Telefonunuzu tamamen şarj edin.

?️ Odin kullanarak TWRP Recovery'yi Flashlama Kurma Yöntemi

1. İlk olarak, telefonunuzda OEM Kilidi Aç'ı etkinleştirin . Ayarlar > Telefon Hakkında'ya gidin > Yapı Numarası'na 6-7 kez dokunun. Bu, telefonunuzdaki geliştirici seçeneklerini etkinleştirecektir.
  2. Tekrar Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne dönün > OEM Kilit Açma ve USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin .
  3. Şimdi telefonunuzu İndirme modunda yeniden başlatın.
    • Telefonunuzu Kapatın .
    • Ardından, bir uyarı ekranı görene kadar “Ana Sayfa + Güç + Sesi kısma” düğmesini basılı tutun .
    • İndirme Moduna girmek için Sesi Aç düğmesine basın .
  4. Bittiğinde, Samsung telefonunuzu orijinal USB kablosuyla PC/Dizüstü bilgisayara bağlayın.
  5. Şimdi PC'nizde Odin zip dosyasını masaüstünüze çıkarın.
  6. Ayıklanan klasörü açın ve Odin3 xxx.exe dosyasını çalıştırın.
  7. AP sekmesi seçeneğine tıklayın ve TWRP kurtarma dosyasını seçin. (Yine kurtarmanın bir .tar dosyası olduğundan emin olun, aksi takdirde bazı sorunlara neden olabilir.) Ekli dosyayı görüntüle 567
  8. Seçeneklere gidin ve Otomatik Yeniden Başlatma seçeneğinin işaretini kaldırın . Ekli dosyayı görüntüle 568
  9. Şimdi Başlat düğmesine dokunun ve birkaç dakika bekleyin.
  10. Tamamlandığında, Odin ekranında PASS mesajını görürsünüz. Ekli dosyayı görüntüle 569
  11. Samsung telefonunuzda TWRP kurtarma işlemini başarıyla başlattınız. Bu, Samsung cihazlarına TWRP kurtarma işleminin nasıl kurulacağına dair resmi kılavuzdu. Artık Özel ROM'u flaş edebilir, Telefonunuzu köklendirebilir, Stok ROM'ları vb. Yapacağınız tüm işlemlerde oluşabilecek hata ve problemlerin sorumlusu kendiniz olduğunu unutmayın. Sorumluluk Reddi.
hocam acil bakar mısınnn telefonu nasıl accam şidı ne yapmam lazım
ss.png

• Beğen
hocam acil bakar mısınnn telefonu nasıl accam şidı ne yapmam lazım
Ses Kısma ve Power Tuşuna Aynı Anda basılı tut daha sonra telefon titrer titremez ses açma power tuşlarına basılı tutup TWRP ye giriş yapabilirsin.

Etiketler
recovery twrp twrp download twrp indir twrp kurma twrp nasıl kurulur twrp setup
Üst Alt