Rom Noble 4.0.5 CALABRIA II - Android 14 OneUI 6.0 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Performans ve Dizayn

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 3,524

CaN

admin
Tepkime
4,765
Noble 4.0.5 CALABRIA II - Android 14 OneUI 6.0 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

20240226_192524.png

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 4.0.5 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 14 ve OneUI 6.0 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.
Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

8.png

:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

:xxxönemli:Ben Nasıl Kurulum Yapıyorum?

Evet arkadaşlar benim
yaptığım kurulum yöntemi genellikle temiz kurulum diye adlandırdığımız yöntem olan şekilde.
Bunun için TWRP den komple temizlik yaparak başlıyorum işe. Gerek Noble 3.9 den geçiyor olun gerekse Noble 2.9 - 2A - 2B - 2C ve daha eski sürümlerden yada hiç Noble Rom yüklememiş olun size tavsiyem temiz kurulum.

Önemli Kurulum Notu : Bu romu hangi sürüm den gelirseniz gelin temiz kurulum olarak yapınız. Yani TWRP den komple tüm verilerinizi silerek yapınız...

20240226-194518.jpg

:xxxayarlar: Kurulum adımları ;
- Kurulum Öncesinde, bu adımları dikkatlice izleyin!

- Magisk'i yüklenemez hale getiren TWRP çökmesini önlemek için bu TWRP Yamalı'yı kullanın

- "failed to mount /omr" and "failed to mount /preload" hatalarını fark ederseniz, bunlar yaygın sorunlardır ve bu adımları geçmek için yapmanız gereken işlemi sizlere şöyle kısaca bahsediyorum. Bu sorunu aşmak için Wipe/Advanced "Wipe" menüsüne giderek OMR ve Preload'ı silerek bunu kolayca çözebilirsiniz. Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin bir yedeğini alın.

●○●○● KURULUM İLE ALAKALI KAFANIZA TAKILAN SORULARI AŞAĞIDA BIZLERE YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ.

UYARI : Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin yedeğini alın.
1. Ses açma+bixby+güç düğmelerine basarak TWRP'yi açın.
2. "Yükle"ye basın ve Universal9810_Repartitioner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
3. TWRP'ye Yeniden Başlatın
4. "Wipe"e basın ve "Format Data"yı seçin, ardından "Yes" yazın
5. TWRP'ye yeniden başlatın
6. "Install"ye basın ve Universal9810_Cleaner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
7. TWRP'ye yeniden başlatın
8. "Install" basın ve NOBLEROM zip'i seçin
9. AROMA talimatını takip edin ve kurulumu bitirin.
10. Noble ROM'un keyfini çıkarın.

20240226-194600.jpg

:xxxcpu: YENİLİKLER
- Samsung S21 Şubat yamaları (FXAH) temel alınarak güncellendi
- GPU ve HWC sürücüleri güncellendi
- Magisk güncellendi
- Daha iyi performans, iyileştirilmiş titreşim geri bildirimi için çekirdek güncellendi
- Sabit belge tarama ve metin çıkarma
- Sabit eksik ağ hızı eklendi
- Düşük ışık koşullarında sabit hdr fc
- Sabit yeniden başlatmalar sıcak noktanın neden olduğu
- Klavyedeki titreşim yoğunluğu düzeltildi
- Galaxy 2024 Bootanimation için aroma seçeneği eklendi
- Tekrar sahte zorlama desteği eklendi
- AROMA'da kaldırılan titreşim ve çekirdek uygulaması seçenekleri Varsayılan olarak Kernel Manager uygulaması eklendi
- İyileştirilmiş genel performans

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ

- Çeşitli sistem ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER
Not :
Hata listesine Erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli Olacak.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

20240226-194350.jpg

:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR

》Rom Dosyası Noble 4.0.5 :
:xxxguvenlik: ROM DOSYASI (4 Alternatif Link)

CaN

admin
Tepkime
4,765
20240226-200246.jpg
● OneUI 6.0 Rom Özellikleri :
  • SM-N96xF/FD/N, SM-G96xF/FD/N desteklenir. Yalnızca Exynos, Snapdragon desteği yok.
  • Aralık Güvenlik Yamalarına sahip resmi OneUI 6.0 S21 (sistem) + N10Lite (cihaz) temel alınmıştır.
  • En iyi performans ve daha iyi pil için Odexed, Neredeyse Debloated ve ince ayarlar yapıldı.
  • ROM'UNUZU YAPIN! AROMA INSTALLER, NOBLE ROM'u gerçekten istediğiniz gibi kurmanıza olanak tanır! Neyi KALDIRACAĞINIZI ve neyi KURACAĞINIZI dilediğiniz gibi seçin!
  • Mevcut 100'den fazla CSC arasından birini seçin!
  • Daha fazla şişirilebilecek 50'den fazla uygulama!
  • İstediğiniz build.prop veya csc modlarını seçin
  • Magisk, KernelSU veya Root Yok seçeneklerinden birini seçin
  • RAM Sıkıştırma Düzeyini Seçin
  • Bixby Düğmesi Yeniden Eşleştirilebilir
  • "Cihaz Bakımı"nda Işık Performansı ve Yüksek Performans modlarının kilidi açıldı
  • "Cihaz Bakımı" da etkinleştirilmiş pilinizi koruyun seçeneği
  • DualSIM ve MultiSIM değiştirici desteklenir
  • RMM Kilidi devre dışı bırakıldı.
  • Güvenlik ağı yalnızca zygisk'in etkinleştirilmesiyle geçer!
  • Güvenli Klasör ve Uygulama Kilidi mevcuttur
  • Çağrı Kaydı desteği
  • Dış Mekan Modu Ayarlar/Ekranda mevcuttur
  • Parmak iziyle kilit açma ve parmak izi hareketleri çalışıyor
  • Fotoğraf Yeniden Düzenleyici, Nesne Silgisi, Görüntü Kırpıcı desteklenir
  • Yeni portre efektleri mevcut
  • Uyarlanabilir Göz konforu kalkanı ve Ekstra Dim desteği
  • Dolby Atmos ayarlarımızla En İyi Ses deneyimi
  • Kamera tamamen çalışıyor (küçük sorunlar için hata listesini kontrol edin)
  • Kamerada gece modu yakınlaştırma
  • Hyperlapse'ta gece modu
  • Bixby Vision ve Belge Tarama desteklenir
  • AR Uygulamaları desteklenir
  • Dolby Atmos destekleniyor
  • Samsung DEX desteklenir; doğrudan telefonunuzun ekranında çalıştırmayı seçin (AROMA seçeneği)
  • Good Lock tüm ülkeler için mevcuttur
  • S23 Duvar Kağıtları önceden yüklenmiş
  • Aroma olarak seçilebilen iOS 16 veya OneUI 6.0 emojileri.
  • OneUI 6.0 Uygulamaları desteklenir (daha fazlası için OneUI 6.0 Uygulama Gönderisini kontrol edin)
  • Ve çok daha fazlası, rom boyutu büyükse endişelenmeyin, ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi
:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

Tepkime
12
Noble 4.0.5 CALABRIA II - Android 14 OneUI 6.0 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

Ekli dosyayı görüntüle 2639

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 4.0.5 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 14 ve OneUI 6.0 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.
Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 2638

:xxxpin: KURULUM NOTLARI

:xxximportant:Ben Nasıl Kurulum Yapıyorum?

Evet arkadaşlar benim
yaptığım kurulum yöntemi genellikle temiz kurulum diye adlandırdığımız yöntem olan şekilde.
Bunun için TWRP den komple temizlik yaparak başlıyorum işe. Gerek Noble 3.9 den geçiyor olun gerekse Noble 2.9 - 2A - 2B - 2C ve daha eski sürümlerden yada hiç Noble Rom yüklememiş olun size tavsiyem temiz kurulum.

Önemli Kurulum Notu : Bu romu hangi sürüm den gelirseniz gelin temiz kurulum olarak yapınız. Yani TWRP den komple tüm verilerinizi silerek yapınız...

Ekli dosyayı görüntüle 2641

:xxxsettings: Kurulum adımları ;
- Kurulum Öncesinde, bu adımları dikkatlice izleyin!

- Magisk'i yüklenemez hale getiren TWRP çökmesini önlemek için bu TWRP Yamalı'yı kullanın

- "failed to mount /omr" and "failed to mount /preload" hatalarını fark ederseniz, bunlar yaygın sorunlardır ve bu adımları geçmek için yapmanız gereken işlemi sizlere şöyle kısaca bahsediyorum. Bu sorunu aşmak için Wipe/Advanced "Wipe" menüsüne giderek OMR ve Preload'ı silerek bunu kolayca çözebilirsiniz. Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin bir yedeğini alın.

●○●○● KURULUM İLE ALAKALI KAFANIZA TAKILAN SORULARI AŞAĞIDA BIZLERE YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ.

UYARI : Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin yedeğini alın.
1. Ses açma+bixby+güç düğmelerine basarak TWRP'yi açın.
2. Nhấn "Cài đặt" và chọn Universal9810_Repartitioner
và bắt đầu cài đặt.
3. Khởi động lại TWRP
4. Nhấn "Xóa" và chọn "Định dạng dữ liệu", sau đó nhập "Có"
5. Khởi động lại TWRP
6. Nhấn "Cài đặt" và chọn Universal9810_Cleaner
và bắt đầu cài đặt.
7. Khởi động lại TWRP
8. Nhấn "Cài đặt" và chọn zip NOBLEROM
9. Làm theo hướng dẫn AROMA và hoàn tất cài đặt.
10. Tận hưởng ROM cao quý.

Ekli dosyayı görüntüle 2640

:xxxcpu: ĐỔI MỚI
- Cập nhật dựa trên bản vá Samsung S21 tháng 2 (FXAH)
- Đã cập nhật trình điều khiển GPU và HWC
- Cập nhật Magisk
- Cập nhật lõi để có hiệu suất tốt hơn, cải thiện phản hồi rung
- Đã sửa lỗi quét tài liệu và trích xuất văn bản
- Đã sửa lỗi bổ sung tốc độ mạng bị thiếu
- Đã sửa lỗi hdr fc trong điều kiện ánh sáng yếu
- Khó khởi động lại do điểm phát sóng
- Cố định cường độ rung trên bàn phím
- Đã thêm tùy chọn hương vị cho Galaxy 2024 Bootanimation
- Thêm hỗ trợ thử thách giả một lần nữa
- Đã xóa tùy chọn ứng dụng rung và kernel trong AROMA Đã thêm ứng dụng Kernel Manager theo mặc định
- Cải thiện hiệu suất tổng thể

:xxxsettings: THAY ĐỔI HẠT NHÂN

- Nhiều cải tiến về hệ thống và hiệu suất đã được thực hiện.

:xxxscreen: LỖI VÀ SỰ THIẾU SÓT
Lưu ý:
Để truy cập danh sách lỗi, bạn chỉ cần nhấp vào liên kết bên dưới.

:xxxdot: Bạn có thể chia sẻ kinh nghiệm về Noble Rum của mình với chúng tôi tại đây không?

Ekli dosyayı görüntüle 2642

:xxxdow: TẤT CẢ CÁC TẬP TIN YÊU CẦU

》File Rom Noble 4.0.5:
:xxxsecurity: FILE ROM (4 liên kết thay thế)

*** Văn bản ẩn: không thể trích dẫn. ***
Thank You.

• Beğen
Tepkiler: CaN
Etiketler
noble 4.0.5 rom noble android 14 rom noble rom samsung galaxy note 9 android 14 rom
Üst Alt